ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 19.03.2024
Просмотров: 96
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Қортынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1.2. |
Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:7-сабақ.Көбейту
Бөлімі: | 3В Көбейту және бөлу.Есептер. | |
Педагогтің аты-жөні: | | |
Пәні: | математика | |
Күні: | | |
Сыныбы:2-сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Көбейту | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау | |
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушылар: көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы ретінде түсінеді Көптеген оқушылар: көбейту амалының мəнін түсінеді жəне компоненттердің аттарын біледі. Кейбір оқушылар: көбейту компоненттерінің аттарын өрнектерді жазуда жəне оқуда қолданады. | |
Құндылықтар: | Достарының пікіріне құлақ асу, тыңдау, құрметтеу. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы 2 мин. | 1. Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық: Математика – қызық пән, Бәріміз оны білеміз. Қызықты есеп шығарып, Тез жауабын береміз. -Балалар, сабаққа қандай көңіл-күймен келдіңдер? | (басбармақпен көрсетеді). | ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы 5 мин. | №1 тапсырма.Саралаудың диалог және қолдау көрсету тәсілін қолдандым.Топтық жұмыс «Галлереяға саяхат» әдісі арқылы орындау. Мұғалім дұрыс тамақтану жəне тамақтанудың орныққан тəртібін сақтаудың маңыздылығы туралы əңгіме жүргізеді. | Оқушылар 1-тапсырмадағы суреттерді қарап, пайдалы азық-түліктерді атайды. - қандай азық-түліктер организм үшін пайдалы емес, - қандай азық-түліктерді (тəтті, газдалған сусындар, чипси жəне т.б.) көп мөлшерде қолдану қажет емес. Топтар берілген азық –түлік суреттерін2-ге бөліп жапсырады. Әр топ мүшесі,топтың жұмысын қорғайды. | ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. Дескриптор: -пайдалы азық-түліктің суретін жапсырады. -зиянды азық-түлік суретін жапсырады | Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
3мин. | Тақырыпты қолдау үшін топтарға алма, ірімшік, басқа жеміс-жидектерді тең топтарға бөлуді ұсынамын. Ауызша есептеулерге бірнеше бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға берілген жаттығулар қосамын. | Тақтаға өрнектер жазылған: 7 + 7 + 7 + 7; 6 + 6 + 6 + 6 + 6; 4 + 4 + 4; 3 + 3 + 3 + 3 + 3. Жауабын айтады. | Дескриптор: бірнеше бірдей қосылғыштар дың қосындысын таба алады. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
4мин | Жаңаны ашу . Саралау тәсілінің дереккөздер тәсілін қолдану. «Stop-кадр» әдісі. (Сабақ түсінікті болу үшін imektep ,бейнефильмін көрсетемін.) | – Бірдей қосылғыштардан тұратын қосындыны көбейтінді түрінде жазуға болады. Көбейтуді белгілеу үшін түріндегі таңба «·», «х» қолданылады. 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 = 5 · 6 «5 · 6» жазбасы : «5 жəне 6 сандарының көбейтіндісі» деп оқылады. Көбейтудегі 5 саны нені көрсетеді? Бұл көбейтудегі 6 саны нені көрсетеді? Сұрақтарға жауап береді. | Дескриптор: Бірдей қосылғыштардан тұратын қосындыны көбейтінді түрінде жаза алады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
4мин | Түсіндіре отырып алғашқы бекіту. Саралаудың қорытынды тәсілі жүзеге асырылады. Топтық жұмыс. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі. | Білім лендтегі тапсырмаларды орындау | Дескриптор: суретті пайдаланып қосындыны жазады -суретті пайдаланып көбейтіндіні жазады | |
Сергіту сәті 2мин | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk | | | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk |
3мин | Жұптық жұмыс.Саралаудың қарқын тәсілін қолданылды. «Кім жылдам» 2-тапсырманы үлгі бойынша түсіндіре отырып шығару | 1 жұп 40*2=40+40=80 9*3=9+9+9 100*3=100+100+100 22*3=22+22+22 3*5=3+3+3+3+3 21*2=21+21 2 жұп 5см*2=5см+5см 7л*4=7+7+7+7 30кг*3=30+30+30 50см*2=50см+50см 22дм*3=22дм+22дм+22дм 300г*2=300г+300г | Дескриптор: - көбейтуді қосу амалымен алмастырып жазады - мәнін есептеп табады ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
3мин | - көбейтуді қосу амалымен алмастырып жазады - мәнін есептеп табады | Оқушылар өрнектердің қайсысын көбейту мен алмастыруға болатынын, қайсысын алмастыруға болмайтынын талдап, түсіндірулері керек. 4+4+4+4 9+9+9+9+9 18+8 10+10+10 25+25+25 5+5+7+6 34+4+5+34 17+17+17 14+14+14 | Дескриптор. -қосындыны көбейтумен алмастырады -мәнін есептеп жазады - қатесін табады ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Соңы 2 мин. | Үй тапсырмасы: | | | 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Кері байланыс 2 мин | | | «Алма ағашы» әдісі | |
Бағалау 2мин | Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі. | | ||
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? | | |||
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз? | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Қортынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1.2. |
Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:8-сабақ.Бөлу
Бөлімі: | 3В Көбейту және бөлу.Есептер. | |
Педагогтің аты-жөні: | | |
Пәні: | математика | |
Күні: | | |
Сыныбы:2-сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Бөлу | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау | |
Сабақ мақсаты: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. | |
Құндылықтар: | Өмір бойы білім алу. Өзін-өзі оқыту, өзбетінше білім алу дағдыларын қалыптастыру. Ынтымақтастық. Топта ынтымақтастық атмосферасын құру. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы 2 мин. | Психологиялық тренинг -Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік. Оқушыларға топ ережесін еске түсіртемін. Топта қалай жұмыс жасау керектігін еске түсіремін. Топ басшыларымен таныстыру, бағалау парақшасын тарату. «Білім үшбұрышы» | Амандасып орындарына отырады. | ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Сары, қызыл, жасыл, житондар |
Ортасы 5 мин. | Топпен жұмыс «Миға шабуыл» Логикалық тапсырма: «Білім қоржыны». Әр топтан бір оқушы қоржыннан тапсырманы алады. | Болаттың 4 ұлы, олардың әрқайсысының туған қарындасы бар. Болаттың неше баласы бар? Ж:5 баласы бар | ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. Дескриптор: Логикалық есепті шеше алады. | Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
3мин. | Тиімді тамақтанамын. Ойлан: а) 15 литр қымыз 3 ыдысқа теңдей бөлініп құйылды. Әр ыдыста неше литр қымыз болады? | Егер 15 литрді 3 ыдысқа бөлсек, әр ыдыста 5 литрден болады. ә) 15 литр қымыз әр ыдысқа 5 литрден құйылды. Неше ыдыс қажет болды? 15 : 5 =3 Бөлінді Бөлінді Бөлінгіш Бөлгіш – бөлу таңбасы. Бөліндінің мәні 15 : 5 = 3 | Дескриптор: ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. 1.Есептің шартын жазады. Сұрағын қояды 3.Өрнек құрады. 4.Жауабын табады | Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
4мин | 2. Кесте бойынша өрнектер құрастырып, олардың мәнін тап | | Дескриптор:1.көбейтіндінің мәнін табады 2.бөліндінің мәнін табады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
4мин | 3. Есепті азайтудың көмегімен шығар. | Мектептердің асханасына тарату үшін 50 жәшік алма сатып алынды. Егер әр мектепке 10 жәшік алмадан таратылса, онда неше мектеп алма алады? Барлығы-50ж Әр мектеп-10ж Мектеп-? Ш:50:10=5 Ж:5 мектеп алма алды. | Дескриптор: 1.Есептің шартын жазады. Сұрағын қояды 3.Өрнек құрады. 4.Жауабын табады | |
Сергіту сәті 2мин | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk | | | https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk |
3мин | Сурет бойынша бөлу арқылы орындалатын есеп құрастыр. | Ш:16:4=4 Ж:4 қорапқа бқлінді. | Дескриптор: 1.Есептің шартын жазады. Сұрағын қояды 3.Өрнек құрады. 4.Жауабын табады ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. | ДК экраны 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Соңы 2 мин. | Үй тапсырмасы: | | | 2-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Кері байланыс 2 мин | | Бүгінгі сабақта не ұнады? Не ұнамады? Менің көңіл-күйім Ұсыныс | | |
Бағалау 2мин | Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі. | | ||
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? | | |||
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз? | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Қортынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1.2. |