ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.04.2024
Просмотров: 193
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
СОДЕРЖАНИЕ
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 2.2.1.1 қоршаған ортадағы белгілі бір визуалды элементтерді әртүрлі тәсілдер және құралдармен бейнелеу 2.2.2.1 әртүрлі әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу |
Сабақтың мақсаты | Монотипия тәсілі арқылы жануарлардың бейнесін жасайды. Түсті дақтардан бейнелерді байқап, олармен әрі қарай жұмыс істеуді үйренеді. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы | ҰйымдастырусәтіЖаңа сабақты түсіндіруМонотипия жасаймызҚызығушылықтыояту Мұғалім монотипия тәсілімен жасалған бірнеше жұмысты көрсетіп, сурет салудың бұл түрімен қаншалықты таныс екенін сұрайды. | Балалар пікірлерін ортаға салады. | Бағалау критерийі: монотипия тәсілі туралы біледі; бір дақтан бірнеше сурет салады. | Оқулық, 96–97-беттер. Әртүрлі тақырыпқа арналған монотипиялар, фотосуреттер. 2-сыныпқа арналған CD-диск. |
Ортасы | Тақырыптытүсіндіру Мұғалім монотипияның басқа сурет түрлерінен несімен ерекшеленетінін сұрайды. Содан кейін монотипия терминімен танысады. Жаңаұғымдытүсіндіру Монотипия – шыны немесе қатырғықағаздың бетіне салынатын түсті дақтардың таңбалары. Монотипия жасау жолын көрсетеді. Одан кейін оқушыларға тапсырма беріп, оның дұрыс орындалуын қадағалайды. Шығармашылық жұмысМонотипия жасаймыз Жұмыстың жасалу реті:
Жұмысдәптеріндегі тапсырманыорындау | Суреттерінен ненің бейнесін көргендерін айтып береді. Суреттерін қылқаламмен бояп, толықтырады. Бір-бірінің суретін қарап шығып, өз ойларымен бөліседі. № 2 жұмыс дәптерінің 24–25- беттеріндегі тапсырмаларды орындайды. | (ҚБ) Мұғалім әдісті өзі таңдайды. (ҚБ) Бас бармақ. Дескриптор:
| Оқулық, 96–97-беттер. Қалың қағаз, гуашь бояулары, қылқалам. №2 жұмыс дәптері, 24–25-беттер. |
Соңы Рефлексия | – Бүгін сендер сурет салудың қызықты тәсілімен таныстыңдар. Монотипия тәсілімен түрлі бейнелер жасап үйрендіңдер. «Көңіл күй» үлестірме қағазы Үйге тапсырма: Түрлі түсті бояу дақтарынан бірнеше бейнені көре білу. | | Мұғалім әдісті өзі таңдайды. | |
-
сабақ
Бөлім: | Қоршаған орта | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Құстарға жемсалғыш жасаймыз | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 2.2.3.3 шығармашылық жұмыстарды дайындау барысында қазақ ұлттық мәдениетінің элементтерін қолдану 2.2.4.1 қауіпсіздік техникасын сақтап, материалдарды және құралдарды қолдану 2.3.3.1 шығармашылық жұмыстарын түсіндіру және жақсартудың идеясын ұсыну | |
Сабақтың мақсаты | Қай құстар қыстап қалатынын біледі. Құстарға жемсалғыш жасауды үйренеді. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы | Ұйымдастыру сәтіҮйге кірші, торғайым, Мен аяздан қорғайын. Жем шашамын, жегейсің, Үйшік жасап берейін. Жаңа сабақты түсіндіруҚұстарға жемсалғыш жасаймызҚызығушылықтыояту – Қыстап қалатын қандай құстарды білесіңдер? Құстардың фотосуретін көрсету. | Тақпақты тыңдайды. Сұраққа жауап беріп, талқылайды. | Бағалау критерийі: құстарға қамқор болады; құстарға жемсалғыш жасайды. | Жемсалғыш фотосуреттері. Оқулықтағы иллюстрациялар. 2-сыныпқа арналған CD-диск. |
Ортасы | Тақырыптытүсіндіру Мұғалім тіршілік үшін құстардың пайдасы, құстардың қандай түрі бар екенін айтады. Қыстап қалатын құстар туралы мынадай сұрақтар арқылы әңгіме жүргізеді: «Құстар неліктен жылы жаққа ұшып кетеді? Қандай құстар қыстап қалады? Олар | Құстар туралы білетіндерін айтып береді. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Қыстап қалатын құстар туралы әңгімелейді. Құстар неліктен қыста басқа жаққа ұшып кетіп, | (ҚБ) Мұғалім әдісті өзі таңдайды. | Оқулық, 98–99- беттер. |
| немен қоректенеді?» Құстардың көпшілігі қыста жем болмай, аш қалады. Сондықтан оларды қорғау үшін қолдан жемсалғыш жасап, күнде жем шашу керек. Жемсалғыштардың суретін көрсетіп, олардың қандай материалдан жасалғанын, қалай жасауға болатынын түсіндіреді. Балалар үйден әкелген пластик бөтелкені кесіп, бір жемсалғыш түрін көрсетеді. Оқушылардың жұмысын қадағалайды. Құстардың фотосуреттерін көрсету. Таныстыру,талдаужәнебағалау Мұғалім оқушыларды тақтаға шығарып, жасаған жұмыстарын таныстыруды тапсырады. Білімменбілікқоржыны «Қоршаған орта» бөлімі бойынша сұрақтарға жауап беру. | одан соң қайта оралатынын түсіндіреді. Бұл сұрақты бірге талқылайды. Жемсалғыш түрлерін көреді. Одан кейін жемсалғыш жасауға кіріседі. Мұғалімнің сұрағына жауап беру. Жасаған жұмыстарын таныстырады. Сұрақтарға жауап беру. | Дескриптор:
| Қарындаш, пенопласт, байлайтын жіп, клейстер және дән. Оқулық, 100–101- беттер. |
Соңы Рефлексия | Құстардың қысқы тіршілігі туралы біледі. Оларды жемсалғыш жасау арқылы қорғайды. «Күн және бұлттар» | | Мұғалім әдісті өзі таңдайды. | |
-
сабақ
Бөлім: | Саяхат | |
Педагогтің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Суасты әлеміне саяхат | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.2.2.1 әртүрлі әдістер мен тәсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу | |
Сабақтың мақсаты | Суасты әлеміне саяхат жасайды. Пішімнің не екенін біледі. Бейне мен пішімнің сәйкестігін зерттейді. Суретті белгілі бір пішімге орналастыруды үйренеді. |