Файл: зім туралы Педагогті.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.04.2024

Просмотров: 168

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі /уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Ұйымдастырусәті

Мұғалім оқушыларға айнаның алдына келіп, қарапайым қимылдар жасауды




Бағалау критерийі:

қозғалыстағы адамның денесін зерттейді; түрлі

Оқулық, 70–71-бет.







тапсырады. Оқушылар ол қимылдарды

есте сақтап, қағазға бейнелеуі тиіс.

Тапсырманы орындайды.

түсті қағаздан пішіндерді

қияды.

2-сыныпқа арналған

CD-диск.

Ортасы

Жаңасабақтытүсіндіру

Қозғалыстағыадамныңденебітімі

«Спортшыны тап» ойынын ойнайды. Оқушылар тақтаға шығып, кез келген бір спортшының қимыл-қозғалысын келтіріп, оны жасырады. Қалғандары ол қандай спортшыны жасырғанын табу керек.

Шығармашылықжұмыс

Аппликация тәсілімен қозғалыстағыадамдыбейнелейміз

Өздік жұмыстың алдында композиция жасау үшін не керек екенін еске түсіреді. Оқушылар осыған дейін меңгерген білім, біліктерін қолданып, композицияны қалай жасайтынын, қандай материалдар керек екенін анықтап алып, одан кейін жұмысқа кіріседі.
Қайшымен жұмыс істеу ережесінтүсіндіру



Мұғалімнің әңгімесін мұқият тыңдайды.
Суретшінің еңбектеріне назар аударады.

Түрлі түсті пішіндерден адамның дене бітімін жасайды.

(ҚБ) Мұғалім әдісті өзі таңдайды.

Оқулық, 71-бет.

№2 жұмыс дәптерінің 4–5- беттері.


Қатырғықағаз, түрлі түсті қағаз қайшы, желім.

Соңы Рефлексия

– Сендер бүгін графикалық композиция түрінде сұлба суретін жасап үйрендіңдер.
«Күн және бұлттар»

Мұғалім оқушыларға күлімдеген, ашулы және көңілсіз күннің суреті бейнеленген үлестірме қағаздарды таратады. Балалар жауап береді:

  • Күн күлімдесе – сабақтағы жұмысыма көңілім толды.

  • Күн көңілсіз болса – сабақта қиындықтар болды.

  • Күн ашулы болса көңілім толмайды,

көп нәрсені жасай алмадым.




Мұғалім әдісті өзі таңдайды.



Күн бейнеленген үлестірме қағаздар.



19–20-сабақтар


Бөлім:

Дені саудың – жаны сау

Педагогтің аты- жөні




Күні:




Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сұлба суреті

Оқу бағдарлама- сына сәйкес оқу мақсаттары

        1. әртүрлі тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру

        2. айқындалған тәсілдермен және материалдармен (ермексаз, қолданыстан шыққан қағаз материалдары) қарапайым көлемді пішіндер жасау

2.3.1.1 өзінің жұмысын (эскиз, бұйым), негізгі идеясын және процесін түсіндіріп, таныстыру

2.3.2.1 өнердің әртүрлі туындыларының негізгі суреттеу құралдары мен орындау материалдарын анықтау

Сабақтың мақсаты

Қозғалыстағы адамның фигурасын зерттейді. Графиканың бір түрі сұлба суретпен танысады.

Сұлба жасауды үйренеді.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Ұйымдастырусәті

Мұғалім тақтаға бірнеше оқушыны шығарып, қандай да бір қимылды көрсетуді сұрайды. Қалған оқушылар нені көрсеткенін табады.

Жаңасабақтытүсіндіру

Сұлбасуреті




Бағалау критерийі: графика түрлерін біледі; сұлба суретін жасайды.

2-сыныпқа арналған CD-диск.

Ортасы

Тақырыптытүсіндіру

Мұғалім оқушыларға графиканың тағы бір түрі – сұлба суреті туралы айтып береді.

Жаңаұғымдардытүсіндіру

Сұлба суреті – графиканың бір түрі. Ол – бір түсті зат пішіні. Әдетте қара түсті болады. Сұлбаларды көрсету.

  • Мына сұлбалар туралы не айтасың?

  • Сұлба неліктен графикалық бейне деп аталады?


Топтықжұмыс



Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
Топтық жұмысқа қатысады.


(ҚБ) Бас бармақ.

Дескриптор:

– қауіпсіздік ережесін сақтайды;

Оқулық, 72–73- беттер.

Сұлба суреттері. Оқулық, 74–75- беттер.




Е. Кругликованың «Көрмеде», Е. Бемнің «Сұлбалар» картиналарына қарап, оларды талдау. Адамдардың қимыл-қозғалысына ерекше назар аударылуы тиіс.
Тақырыптытүсіндіру

Сұлбасуретінжасаймыз.

Шығармашылық жұмыс: Сұлба суретін апликациятәсіліменжасау

Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындауҚайшымен қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін ескетүсіреді.

Жұмыстың жасалу реті:

  1. Қара түсті қағазға адамның бейнесін салып, қайшымен қиып ал.

  2. Барлық бөлшекті қағаздың бетіне қойып, желімде.

  3. Сұлба суреті дайын.

Таныстыру,талдаужәнебағалау

Мұғалім оқушылардың әрқайсысын тақтаға шығарып, жасаған сұлба суретін таныстыруды тапсырады. Қандай материалдармен жұмыс істегенін нақты айтып береді.

Білімменбілікқоржыны

«Дені саудың – жаны сау» бөлімі бойынша сұрақтар.


№2 жұмыс дәптерінің 6–7- беттеріндегі тапсырмаларды орындайды.

Жасаған жұмыстарын таныстырады.

Осы бөлім бойынша

меңгерген білімдерін көрсетеді.

  • қағазды қайшымен мұқият қияды;

  • композиция ережелерін қолданады.


(ҚБ) Мұғалім әдісті өзі таңдайды.


(ҚБ) Мұғалім әдісті өзі таңдайды.



Түрлі түсті қағаз, қайшы, желім.
Бояу, альбом, қылқалам.
№2 жұмыс дәптері, 6–7-беттер.

Оқулық, 76–77- беттер.

Соңы Рефлексия

  • Бұл бөлімнен қандай жаңа нәрсе білдіңдер? Не нәрсе ұнады? Сыныптастарыңның қандай жұмысы ұнады? Неліктен?

«Баспалдақ»

Оқушыларға 5–7 басқышы бар баспалдақ бейнеленген постер береді. Онда мына жазулар бар:

  • бәрі тамаша;

  • барлық тапсырманы орындадым;

  • мұғалім көрсеткен үлгі бойынша орындадым;

  • кейбір тапсырмаларды орындағанда мұғалімнің көмегіне жүгіндім;

  • тапсырмалардың көпшілігін орындай алмадым.

Оқушылар сабақтағы белсенділіктеріне қарай сәйкес баспалдаққа белгі салады.

Оқушылар өздерінің және сыныптастарының жұмыстарын талдайды.

Ұсыныстарын айтады.

Мұғалім әдісті өзі таңдайды.



Баспалдақ суреті бар постер.



21-сабақ


Бөлім:

Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сәндік-қолданбалы өнер

Оқу бағдарламасына

сәйкес оқу мақсаттары

2.1.2.1 бейнелеу өнерінің түрлері мен жанрларын анықтау және олардың айырмашылықтары мен ерекшеліктерін (сипаттамасын) суреттеу

2.1.3.1 шығармашылық идеялары мен сезімдерін (көңіл күйі, мінезі) өнердің суреттеу құралдарымен көрсету

Сабақтың мақсаты

Сәндік-қолданбалы өнердің не екенін біледі.

Қазақ халқының қолөнерімен танысады.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Ұйымдастырусәті

– Балалар, сендердің үйде жақсы көретін кеселерің мен тәрелкелерің бар ма? Қандай киімді жақсы көресіңдер? Енді ондағы өрнектерді еске түсіріңдер. Қызығушылықтыояту

Мұғалім балаларға әртүрлі сурет және өрнектермен бедерленген тұрмыстық заттарды көрсетеді.

Жаңасабақтытүсіндіру

Сәндік-қолданбалыөнер

Сұрақтарға жауап береді. Әңгімеге қатысады.

Бағалау критерийі: сәндік-қолданбалы өнердің не екенін біледі; қазақ халқының қолөнерімен танысады.

Әртүрлі нақыш, өрнектермен әшекейленген тұрмыстық заттар. Сәндік-қолданбалы өнер туындыларының репродукциялары бар альбом.

2-сыныпқа арналған CD-диск.

Ортасы

Тақырыптытүсіндіру

Мұғалім сабақтың басында оқулық (80-бет) және басқа да ақпарат көздері арқылы оқушыларға сәндік- қолданбалы өнер дегеніміз не екенін түсіндіреді.

Жаңаұғымдытүсіндіру

Сәндік-қолданбалы өнер – тұрмыстық заттарды жасау және әшекейлеу өнері.

Сәндеу – суретшінің қандай да бір бұйымды әшекейлеуі.

Балаларға үйден алдын ала әшекейлі тұрмыстық заттарды сабаққа әкеліп, оған назар аудартады. Балалар сәндеу арқылы кез келген зат (бұйым)

сәндік-қолданбалы өнердің біріне айналатынын түсінуі керек (өрнектелген ваза, тәрелке, кілем,


Мұғалімді тыңдайды.



(ҚБ) Мұғалім әдісті өзі таңдайды.

Оқулық, 80-бет.
№2 жұмыс дәптері, 8–9-беттер.

Оқулық, 81-бет.

Оқулық, 82–83-беттер.