Файл: Сабаты таырыбы 1саба. Брыш трлері.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 89

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қортынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.2.


Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:17-сабақ.5 санына бөлу және көбейту кестесін құрастыру

Бөлімі:

3В Көбейту және бөлу.Есептер.

Педагогтің аты-жөні:




Пәні:

математика

Күні:




Сыныбы:2-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

5 санына бөлу және көбейту кестесін құрастыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну,

көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы

байланысты анықтау

2.1.2.3 - 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және

қолдану

2.1.2.4-5 санына бөлу және көбейту кестесін құрастыру

Сабақ мақсаты:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Құндылықтар:

Тапсырмаларды орындау барысында топпен және жұппен жұмыс жасауда ауызбіршілікке, достыққа баулу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



2 мин.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады.

Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б.


Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.




ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы



5 мин.

1. Есепте. Жауаптарды өсу ретімен орналастырсаң, Әлияның күн

тәртібімен танысасың.



Дескриптор:

1.Өрнек жауаптарын өсу ретімен орналастырады.

2.Күн тәртібін анықтайды.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары

Жаңа сабақ

3мин.

2. Сырымның әрбір секіруінде 5 бірлік бар. Екі, үш секіруінде

неше бірлік бар?

Оқушылар жауабы.

5х2=10 5х3=15

Дескриптор:Өрнек құрады,мәнін табады.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



Оқылым, жазылым тапсырмалары.


4мин

Кестеге қара. 5 санына көбейту және бөлу кестесіндегі әр

бағанды толықтыр.



Дескриптор:

5санының көбейту кестесін анықтайды.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Сергіту сәті

2мин

https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk







https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

3мин

3. Есептерге өрнек құрастыр.

а) Сырым таңертеңгілік жаттығудың 6 түрінің әрбірін 5 реттен

жасады. Сырым барлығы неше жаттығу жасады?

Ж:

ә) Сырым аяққа арналған жаттығудың 5 тәсілін 15 рет орындады.

Әр тәсілді неше рет орындады?

Ж:

Дескриптор:

1.Есептің шартын жазады.

Сұрағын қояды

3.Өрнек құрады.

4.Жауабын табады

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

3мин

4. Төмендегі өрнектерді пайдаланып, теңдіктер және теңсіздіктер құрастыр.



Дескриптор.

1.Өрнектер арқылы теңдіктер құрастырады.

2.Теңдіктердің мәнін табады.



ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.


ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Соңы



2 мин.

Үй тапсырмасы:







2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Кері байланыс

2 мин






«Алма ағашы»әдісі




Бағалау

2мин

Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.




Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?




Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?








Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қортынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.2.

Алматыкітап баспасы 2019ж.Авторлары:Ә.Б Ақпаева,Л.А.Лебедева, М.Ж. Мыңжасарова. Т.В Лихобабенко.

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:18-сабақ.2-5 сандарына көбейту және бөлу кестесін бекіту

Бөлімі:

3В Көбейту және бөлу.Есептер.

Педагогтің аты-жөні:




Пәні:

математика

Күні:




Сыныбы:2-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

2-5 сандарына көбейту және бөлу кестесін бекіту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну,

көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы

байланысты анықтау

2.1.2.3 - 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және

қолдану

2.1.2.4-2-5 санына бөлу және көбейту кестесін бекіту

Сабақ мақсаты:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:Көбейту және бөлу кестесін біледі. Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Берілген тапсырмаларда көбейту мен бөлуді шығара алады. Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Құндылықтар:

Адамгершілік, еңбекқорлық. "Біз -Ұлы дала ұрпактарымыз" жалпыұлттық идеясының құндылығы:

Патриоттық. Еңбек және шығармашылық,ынтымақтастық, білім алу.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



2 мин.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады.

Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б.


Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару.




ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.

Сары,
қызыл,

жасыл, житондар

Ортасы



5 мин.

1. Күн тәртібін сақтау үшін әр оқушы не істеу керек? Әр бағандағы

өрнектер мен олардың мәнін салыстыр. Қандай қорытынды

жасауға болады? Қай өрнектер жұбы дұрыс құрастырылмаған?

Қатені түзет.



Дұрыс



Қате

Дескриптор:

1.Әр бағандағы өрнектердің мәнін салыстырады.

2.Қатесін табады.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.




Алдыңғы білімді еске түсіру

тапсырмалары

Жаңа сабақ

3мин.

2. Есептерді шығар. Кері есептер құрастырып, оларды шығар.

а) Бір қорапта 6 қарындаш бар. Осындай 2 қорапта неше қарындаш бар?

Ж:

ә) 12 дәптер 6 оқушыға тең бөлініп берілді. Әр оқушы неше

дәптерден алды?

Ж:

Дескриптор:

1.Есептің шартын жазады.

Сұрағын қояды

3.Өрнек құрады.

4.Жауабын табады

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



Оқылым, жазылым тапсырмалары.


Сергіту сәті

2мин

https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk







https://youtu.be/Sb6f2p0kqdk

3мин

3. Есепте.

8 • 4 – 13=32-13=19

32 : 4 =8

2 • 5 • 4=10х4=40

4 • 3 + 4 •4=12+16=28

4 • 9 – 4 • 7=36-28=8

Дескриптор:Өрнектің мәнін табады.

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Соңы



2 мин.

Үй тапсырмасы:







2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері

Кері байланыс

2 мин






«Алма ағашы»әдісі




Бағалау

2мин

Бағалау 1-10 балл аралығында жүреді.Оқушылардың топтық,жұптық,өзіндік жұмыстары ескеріледі.




Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?




Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайcыз?








Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қортынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.2.