Файл: Fi'li'aly Atyray' oblysy boi'yns'a pedagogi'kalyq qyzmetkerlerdin'.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.04.2024

Просмотров: 139

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

СОДЕРЖАНИЕ

«МӘҢГІЛІК ЕЛ» ҰЛТТЫҚ ИДЕЯСЫ НЕГІЗІНДЕ ПАТРИОТТЫҚ ТӘРБИЕ МӘСЕЛЕЛЕРІ

ИНИЦИАТИВЫ ПРЕЗИДЕНТА ПРИВЕДУТ К ПОЗИТИВНЫМ ПЕРЕМЕНАМ

ҚАЗАҚ ТІЛІ ӘЛІПБИІН ЛАТЫН ГРАФИКАСЫНА КӨШІРУ ЖАҒДАЙЫНДА БІЛІМ БЕРУ ҮДЕРІСІН ҰЙЫМДАСТЫРУ

????Жаңаша оқыту-жаңаша көзқарас ????

ЖАҢАРТЫЛҒАН БІЛІМ БЕРУ МАЗМҰНЫ АЯСЫНДА ТИІМДІ ОҚЫТУ ӘДІСТЕРІН ҰЙЫМДАСТЫРУ ЖОЛДАРЫ

ЖАҢАРТЫЛҒАН БІЛІМ БЕРУ АЯСЫНДА ФИЗИКА ПӘНІН ОҚЫТУДЫҢ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ

БАСТАУЫШ СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫМЕН

ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ ЖҰМЫС - ІЗДЕНІМПАЗДЫҚТЫҢ КІЛТІ

ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ИННОВАЦИОННЫХ МЕТОДОВ ПРЕПОДАВАНИЯ НА УРОКАХ ЛИТЕРАТУРЫ

БИОЛОГИЯ САБАҚТАРЫНДА

ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ИГРОВЫХ МЕТОДОВ И ПРИЕМОВ ОБУЧЕНИЯ НА УРОКАХ РУССКОГО ЯЗЫКА И ЛИТЕРАТУРЫ

ДИДАКТИЧЕСКАЯ ИГРА КАК СРЕДСТВО ФОРМИРОВАНИЯ ЛОГИЧЕСКИХ УНИВЕРСАЛЬНЫХ УЧЕБНЫХ ДЕЙСТВИЙ

ҰРПАҚ ТӘРБИЕСІНІҢ БАСТАУЫ – ОТБАСЫНАН

МЕКТЕП ЖАСЫНА ДЕЙІНГІ БАЛАНЫҢ ТҰЛҒАЛЫҚ ДАМУЫНДАҒЫ ЖАНҰЯЛЫҚ ҚАРЫМ- ҚАТЫНАСТЫҢ МАҢЫЗЫ

ӘЛЕУМЕТТІК ТӘРБИЕДЕГІ РУХАНИ – АДАМГЕРШІЛІК ҚҰНДЫЛЫҚТАР

БАСТАУЫШ СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫНЫҢ ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ ЖАЗБА ТІЛІН ДАМЫТУ ЖОЛДАРЫ

ӨЛЕҢІ ӨМІРШЕҢ АҚЫН - МАРАТ ОТАРАЛИЕВ

ЖАЛЫНДЫ ЖАСТАР – ЖАРҚЫН БОЛАШАҚ

ӨШПЕСІН ҰСТАЗ ЕСІМІ

ОҚУ ҮШІН БАҒАЛАУДА ТИІМДІ СТРАТЕГИЯЛАРДЫ ҚОЛДАНУ

ДЫБЫСТАР ӘЛЕМІ НЕСІМЕН ҰНАЙДЫ? ДЫБЫС

КЕСТЕДЕН ТЫС КӨБЕЙТУ ЖӘНЕ БӨЛУ

АТЫРАУ, ТЫ В МОЕМ СЕРДЦЕ!

ҚЫС ҚЫЗЫҒЫ

ҰСТАЗ ҰЛАҒАТЫ

КӘСІБИ ӨСУ. КУРСТАН КЕЙІНГІ ОЙЛАР



68







2. Құрылымы күрделі теңдеулерді шешуді; оны тексеруді орындай аламын.

Сергіту сәтін ұйымдастыру.

Жұптық жұмыс 7-тапсырма. Бөлінгішті тап:
а) :4=3(1 қалд.)

:3=4(2 қалд.)

:5=3(3 қалд.)

ә) Өзің осыған ұқсас мысалдар құрастыр.

Топтық жұмыс: 8-тапсырма.

А)Мерекеге орай қаланың орталық алаңы безендірілді. Ол үшін әрқайсысында 20-дан 30 қорап алтын түстес және әрқайсысында 10- нан 30 қорап күміс түстес шарлар сатып алынды. Барлығы қанша шар сатып алынды?

Ә)Кондитер фабрикасында сыйлықтар қораптарға салынды. Бір

қорапқа 20 сыйлық сияды. 800 сыйлықты салу үшін қанша қорап қажет?

мечтать!

Дети наши лучшие учителя!!! Видеоролик тің музыкасы орындалып тұрады.
А3

форматы, маркерлер

Сабақтың соңы

Үйге тапсырма:

  1. тапсырма. Тура теңдік шығу үшін, цифрлардың арасына “қосу” және “азайту” таңбаларын қой.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9=1

Бағалау.

Бағалау парақшасы арқылы топ басшысы мына критерийлер арқылы топ мүшелерін өзара бағалайды.

    1. Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындай алады. 2.Кестеден тыс мынадай жағдайларда ауызша көбейту мен бөлуді орындайды

3.100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдана алады. 4.Көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдана алады.

Бағалау парағы


Бағалау парақшала ры







Топ мүшелерінің

аты-жөні

критерийлер

Ұпай саны

Бағалау

1

2

3

4

1.

Асылан

5

5

5

5

20

Өте жақсы

2.

Мәдина

3

3

3

3

12

Талпыну керек

3.

Жансерік

4

4

3

4

15

Әлі де жетілдіру

қажет

4.

Кәусар

4

4

4

4

16

Жақсы

5.

Қуандық

5

5

5

5

20

Жарайсың

6.

Ернар

3

4

3

3

13

Талпыну керек

Бағалау шкаласы: 16-20 ұпай «өте жақсы»

11-15 ұпай «жақсы»

6-10 ұпай «әлі де жетілдіру қажет» 0-5 ұпай талпыну керек
Рефлексия

«Өзаратүсіністікшыңы»керібайланыс

Бірінші баспалдақ – өте жағымсыз көңіл күй. Екінші баспалдақ жағымсыз көңіл күй.



69







Үшінші баспалдақ – жақсы көңіл күй. Төртінші баспалдақ – күшіне сенімді. Бесінші баспалдақ тамаша көңіл күй.

Сабақтың, күннің соңында оқушы өзінің көңіл күйінің қандай екендігін көрсететін баспалдаққа қояды.




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан

қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген

сұрақтарға жауап беріңіз.

Мақсаты жақсы әрі нақты қойылған және мақсатына сәйкесоқу критерийлері жақсы құрылған. Барлығы бірдей оқумақсатына жетпеді, алайда оқушынының ойында «не үшін оқукерек?»,«Қалайоқукерек?»екендігіннақтытүсінді. Бағалау

арқылы бала өзінің қай сатыда келе жатқандығын, ненібілетінін,неденқиналатынын біледі.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:Топпенжұмысжасауарқылыбірін-біріоқытаалды.

2: Сұрақ-жауап арқылы «Крестер мен нөлдіктер» ойынына қызығушылығын байқадым. Өткентақырып бойынша сұрақтар қою арқылы білімдерін бекіттім. Енді жаңа тақырыпты өткен кездеережелердіестеріне сақтау қажет екендігін түсінді.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.Сабақта оқушылар бір-бірін бағалау парақшалар арқылы әділ бағалай білді.2.Рефлексияарқылыбалаөзініңқандайдеңгейгежеткендігінанықтайалды.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені

білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Келесі сабақта уақыттың тиімділігіне көңіл бөлуқажет.




















АТЫРАУ, ТЫ В МОЕМ СЕРДЦЕ!


(классныйчас)

Канатбаева Г. С.


учитель русского языка и литературы высшей категориисреднейшколы№4им.Ю.А.Гагаринаг.Атырау.



Цели:

1. Расширение и углубление знания учащихся об истории родного города. 2.Воспитание чувства любви и гордости за свою малую Родину.

Задачи:

  1. Научить ребят видеть и ощущать красоту родного края.

  2. Воспитывать уважение к нравственному опыту представителей старшего поколения.


70



Цели:

1. Расширение и углубление знания учащихся об истории родного города. 2.Воспитание чувства любви и гордости за свою малую Родину.

2Задачи:

  1. Научить ребят видеть и ощущать красоту родного края.

  2. Воспитывать уважение к нравственному опыту представителей старшего поколения.

  3. Формировать потребность в сохранении исторических и культурных памятников родной земли.

  4. Развивать интерес к чтению документально-исторической литературы. 5.Содействовать моральному развитию детей.

Оформление: творчество учителя, цитаты, рисунки об Атырау, гимн слайды, видеофильм

-мультимедийная презентация, пословицы Ход занятия:

Эпиграф:

    1. вед:Мы очень любим город свой.Сияетсолнценад Уралом,

    2. вед:Или дожди стучат в окно –Егомы любим всеравно.


Вместе:Мы в этом городе живём.Ион растёт,и мырастём.

Вступление: слово учителя.

Видеофильм об Атырау


  1. ВЕД: Дорогие наши гости, одноклассники!

Мы родились в стране, которая называется Казахстан! Мы казахстанцы!

РК-огромная страна. Есть в ней высокие горы, полноводные реки, глубокие озера, густые леса и бескрайние степи. Есть и маленькие речушки, светлые рощи, солнечные полянки, болота и поля. Мы по праву можем гордиться нашей великой Родиной, ее природой, ее талантливыми людьми.

  1. ВЕД .Это мы говорим о большой своей Республике. Но мы- жители ее Западного региона, Атырауской области и города Атырау- известного как нефтяной и рыбной столице. Поэтому сегодня на нашем классном часе больше хотим узнать о своей малой Родине, на которой довелось нам родиться, где в данное время пока учимся в средней школе № 4 имени Ю.А. Гагарина и где, в будущем, нам, получив образование, предстоит работать, творить , прикладывая усилия для улучшения жизни родного и любимого города. Поэтому тема нашего открытого мероприятия:

Все: Атырау! Ты в моем сердце!

Звучит гимн Атырау.

ВЕД 1 Почему есть такие слова страна, Родина, Отечество, матушка-кормилица?

/вопросы классу/

Ответы ребят

1Страна, в которой мы живём Республика Казахстан.

2 Родиной зовём её потому, что здесь родились, всё вокруг для нас родное. 3Отечеством зовём её потому, что здесь жили наши отцы и деды.

4 А матушкой-кормилицей – потому, что она выкормила, вырастила, выучила языку и как мать защищает и бережёт нас.

Вед: представляем вашему вниманию танец в исполнении наших девочек.