Файл: Fi'li'aly Atyray' oblysy boi'yns'a pedagogi'kalyq qyzmetkerlerdin'.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.04.2024

Просмотров: 128

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

СОДЕРЖАНИЕ

«МӘҢГІЛІК ЕЛ» ҰЛТТЫҚ ИДЕЯСЫ НЕГІЗІНДЕ ПАТРИОТТЫҚ ТӘРБИЕ МӘСЕЛЕЛЕРІ

ИНИЦИАТИВЫ ПРЕЗИДЕНТА ПРИВЕДУТ К ПОЗИТИВНЫМ ПЕРЕМЕНАМ

ҚАЗАҚ ТІЛІ ӘЛІПБИІН ЛАТЫН ГРАФИКАСЫНА КӨШІРУ ЖАҒДАЙЫНДА БІЛІМ БЕРУ ҮДЕРІСІН ҰЙЫМДАСТЫРУ

????Жаңаша оқыту-жаңаша көзқарас ????

ЖАҢАРТЫЛҒАН БІЛІМ БЕРУ МАЗМҰНЫ АЯСЫНДА ТИІМДІ ОҚЫТУ ӘДІСТЕРІН ҰЙЫМДАСТЫРУ ЖОЛДАРЫ

ЖАҢАРТЫЛҒАН БІЛІМ БЕРУ АЯСЫНДА ФИЗИКА ПӘНІН ОҚЫТУДЫҢ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ

БАСТАУЫШ СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫМЕН

ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ ЖҰМЫС - ІЗДЕНІМПАЗДЫҚТЫҢ КІЛТІ

ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ИННОВАЦИОННЫХ МЕТОДОВ ПРЕПОДАВАНИЯ НА УРОКАХ ЛИТЕРАТУРЫ

БИОЛОГИЯ САБАҚТАРЫНДА

ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ИГРОВЫХ МЕТОДОВ И ПРИЕМОВ ОБУЧЕНИЯ НА УРОКАХ РУССКОГО ЯЗЫКА И ЛИТЕРАТУРЫ

ДИДАКТИЧЕСКАЯ ИГРА КАК СРЕДСТВО ФОРМИРОВАНИЯ ЛОГИЧЕСКИХ УНИВЕРСАЛЬНЫХ УЧЕБНЫХ ДЕЙСТВИЙ

ҰРПАҚ ТӘРБИЕСІНІҢ БАСТАУЫ – ОТБАСЫНАН

МЕКТЕП ЖАСЫНА ДЕЙІНГІ БАЛАНЫҢ ТҰЛҒАЛЫҚ ДАМУЫНДАҒЫ ЖАНҰЯЛЫҚ ҚАРЫМ- ҚАТЫНАСТЫҢ МАҢЫЗЫ

ӘЛЕУМЕТТІК ТӘРБИЕДЕГІ РУХАНИ – АДАМГЕРШІЛІК ҚҰНДЫЛЫҚТАР

БАСТАУЫШ СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫНЫҢ ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ ЖАЗБА ТІЛІН ДАМЫТУ ЖОЛДАРЫ

ӨЛЕҢІ ӨМІРШЕҢ АҚЫН - МАРАТ ОТАРАЛИЕВ

ЖАЛЫНДЫ ЖАСТАР – ЖАРҚЫН БОЛАШАҚ

ӨШПЕСІН ҰСТАЗ ЕСІМІ

ОҚУ ҮШІН БАҒАЛАУДА ТИІМДІ СТРАТЕГИЯЛАРДЫ ҚОЛДАНУ

ДЫБЫСТАР ӘЛЕМІ НЕСІМЕН ҰНАЙДЫ? ДЫБЫС

КЕСТЕДЕН ТЫС КӨБЕЙТУ ЖӘНЕ БӨЛУ

АТЫРАУ, ТЫ В МОЕМ СЕРДЦЕ!

ҚЫС ҚЫЗЫҒЫ

ҰСТАЗ ҰЛАҒАТЫ

КӘСІБИ ӨСУ. КУРСТАН КЕЙІНГІ ОЙЛАР

ОҚУ ҮШІН БАҒАЛАУДА ТИІМДІ СТРАТЕГИЯЛАРДЫ ҚОЛДАНУ


(коучинг)

Тлепова Г. Е.


АтырауоблысыҚұрманғазыауданы

Еңбекшіжалпыортамектебініңбиологияпәнімұғалімі

Мақсаты: Бағалау туралы заманауи түсінікті беру, формативті мен жиынтық бағалаудың айырмашылығын түсіндіру, мұғалімдерге оқыту үшін бағалаудың мәні мен маңыздылығын ұғындыру.

Күтілетін нәтиже:Тапсырмаларды орындау арқылы ойланады, өзін-өзі бағалай алады және стратегияларды тиімді қолданады.

Түйінді идея: Өздерінің оқудың қандай сатысында тұрғанын, қандай бағытта даму керек және қажетті деңгейге қалай жету керектігін түсінеді.

Табыс критерийлері: Бағалаудың түрлері (қадағалау, интерпретация, қорытынды) арқылы өзін-өзі дамытады.

Іс –әрекеттер:

Тапсырмалар

Коуч әрекеті

Тыңдаушылар

әрекеті

Ресурстар

Қалыптастыруш

ы бағалау

І. Зейінін

1.Сәлемдесу

  1. Сәлемдеседі

  2. «Сlock buddies сағат тілі бойынша достар» сергіту сәтін орындайды





«Сlock

1.Бұл сергіту

шоғырландыру

2. «Сlock buddies сағат

buddies»

сәтін қандай

Жеке жұмыс

тілі бойынша достар»

сағат тілі

мақсатта

3 минут

сергіту сәтін өткізу,

салынған А4

орындадық деп




ынтымақтастық

парақтары

ойлайсыздар?




атмосфераны

слайд

2.Көңіл




қалыптастыру




күйлеріңіз




1.Қолын қысыңыз




қалай?




2.Арқасынан қағыңыз




3.Осы сергіту




3.Басынан сипаңыз




әдісін




4.Қол бұлғаңыз




қолданар ма




5.Жұптасып билеңіз




едіңіз?




6.Орнынан секіріңіз










7.Жылы сөз айтыңыз










8.Ладушки ойнаңыз










9.Құшақтасып көрісіңіз










10.Көзіңізді қысыңыз










11.Воздушный поцелуй










12.Жапонша салем










салыңыз







Топтастыру

Шашының ұзындығы

Санау реттілігімен

Презентация




1 мин

бойынша сапқа тұру дене

топқа бөлінеді.







сабағындағыдай










1-2-3-дейін санайды.










І топ – 1, ІІ топ – 2,










ІІІ топ – 3.







ІІ. Ақпарат алмасу, беру

Жұптық жұмыс

1.тапсырма:

Мұғалімдерге тапсырма, сұрақ қою

Нұсқау бойынша кесте дайындайды.

Әркім өз мақсаты




1-4 өзін-өзі бағалау

деңгейі төмен,



60




5 минут
Мотивация:

«Мақсатыңа жет»

арқылы диалогқа түсіру Тапсырма – 1. бір парақ қағазды екіге бүктейміз. Оны тігінен тағы бір бүктейміз. Сонда дайын кесте шығады. Осы кестенің бір бөлігіне

«Менің коучингке келудегі мақсатым», екінші жағына «Мақсат орындалуы үшін не істер едіңіз?» деп жазамыз.

«Ауыспалы жұптар» әдісі арқылы жұптарын ауыстырады.

«Мақсатыңа жет» бейнеролик көрсету. 2 тапсырма.

«Өзін-өзі бағалау» ойсергегін өткізеді.

/10 басқышты баспалдақта орын тауып,

кейін бағалау/

мен әрекеттерін жазады.

Мақсаттары мен әрекеттерін жұппен бөліседі.




8-10 өзін-өзі тым жоғары, 5-7

таңдағандар өздерін нақты, реалистік тұрғыдан бағалайтын адамдар.





10 басқышты баспалдақта орын белгілейді, өзін-өзі бағалайды.

Таныстырылым

1. Бағалау дегеніміз. Бір

Тобымен бірге

Флипчарт,

Өзара бағалау Мадақтау сэндвичі:

І. Позитивті ой.

ІІ. Сындарлы сын.

ІІІ. Келешекке арналған комментарий.

стратегиясы

сөзбен

көрнекі түрде

түрлі-түсті

10 мин

Мұғалімдерге бағалау

презентациясын

маркерлер.




туралы бұрыннан не

таныстырады.







білетіндері туралы

Жұмыстан соң







ойлануға уақыт беру,

постер қорғайды.







стикерге жазып, идеялар










тақтасына ілу.










2.Топтық жұмыс.










Білу- Бағалау туралы










сіздің ойыңыз қандай?










Түсіну: Қазіргі










бағалаудың қандай










түрлерін білесіздер?-










Қолдану: Сыныпта










бағалаудың қандай










түрлерін пайдаланасыз?










І топ «Бағалау»










жарнамасын.










ІІ топ: «Бағалау»










хабарландыруын.










ІІІ топ: «Бағалау» үндеуін










көрнекі түрде көрсетуге










бағыттайды.







Бейне сұрақ

Бейне материал

Аудио визалды

Проектор,

Материалдан

2 минут

көрсетеді.

ақпаратты

ноутбук.

не түйдіңіздер?







қабылдайды.




Қандай ой













жатыр?

«Бағдаршам»

Топтық жұмыс.

Мәнмәтінді оқиды,

Қызыл,

Жұмыс кезінде

стратегиясы

«ПОПС формуласы» әдісі

түсінеді, талдайды.

сары, жасыл

өзін-өзі

14 мин

бойынша өз сөзімен

Бағалауды стикер

түсті

бағалау




жеткізу үшін «ОБ және

түстері арқылы

стикерлер,

«Қызыл» түс-



61







ОҮБ» мәнмәтінін береді.
«Аквариумдағы балық» әдісін қолданады.

жүзеге асырады. Попс формуласы. Біріншісөйлем:

«Менің ойымша». Екінші сөйлем:

«себебі мен оны былай түсіндіремін..» Үшінші сөйлем:

«Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...» Соңғы сөйлем:

«Осыған байланысты мен мынадай

қорытынды шешімге келдім...»

қосымша материалдар

.

түсінбедім.

«Сары» түс- сенімсіздеу.

«Жасыл» түс- түсіндім.

Сергіту

2 минут

«Жұдырық» ойыны.










«Соңғы бес минут» стратегиясы 5 мин

Кері-байланыс

Рефлексия: 1.Сабақтың қай кезінде оқушыны бағалайсыз? 2.Оқушыға қойған бағаңызды қалай түсіндіресіз?

3.Сіз үшін оқушыны бағалау кезінде ең бастысы не?

  1. Өзін–өзі бағалау сіз үшін тиімді ме?

  2. Жазба жұмыстарында өзара бағалауды сабағыңызда қолданарма едіңіз?

  3. Өзін өзі бағалау мен өзара бағалауда оқушылар нақты бағаға жетеді деп ойлайсыз ба? Түйінді ойды игергендігін

бақылайды.

Не үйренгені туралы айтады, осыған сәйкес басқалары кері-байланыс сұрақтарын қояды.




Бұл тапсырманы біз не үшін орындадық?

Не үйрендіңіздер?

Түйінді ой, ашық сұрақтар арқылы коучингтің жүрісін бағалайды.

Ойлау

пирамидасы 8 минут

Бүгінгі тақырыпқа сай ой түйін жазу.










Ой түйін 10 минут

«Стикердегі диалог» әдісі бойынша бағалауға сенің ойың

өзгерді ме?

Сұрағына жауап жазады, коучинг басындағы ойымен

салыстырады.

Стикер.

Жарайсыздар.

Тамаша.






62




ДЫБЫСТАР ӘЛЕМІ НЕСІМЕН ҰНАЙДЫ? ДЫБЫС

Салиева А.О.


Атырауқаласы

10ортамектептіңмұғалімі


Күні: 20.09.2019

Сынып: 1 «в» Пәні: сауат ашу

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Мұғалімі Салиева Айбөбек

Сабақтың тақырыбы

Дыбыстар әлемі несімен ұнайды? Дыбыс

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау

1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды).

1.3.4.1 мұғалім көмегімен оқыған/тыңдаған мәтіндердегі ақпаратты сурет, сызба, белгілер қолданып жеткізу.

1.3.3.1 мұғалім көмегімен мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар құрып, оған ат (тақырып) қою.

1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: оқиғаны ретін сақтай отырып баяндайды және тыңдалған мәтін бойынша өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіреді. Көпшілік оқушылар: мұғалім көмегімен мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар құрып, оған ат (тақырып) қояды.

Кейбір оқушылар: жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы

және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай әдемі жазады.

Бағалау критерийлері

Оқиғаны ретін сақтай отырып баяндайды, мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар құрып, оған ат (тақырып) қояды.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, өзін-өзі тану.

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Дыбыс-звук- sound.

Бастапқы бөлім

Дыбыстар әлемі несімен ұнайды? Дыбыс.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарла нған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

Ширату Шақырамын сендерді Жолдастарым кел бері Толтырайық шаттыққа, Дөңгеленген шеңберді

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!




Сабақтың ортасы

30 минут

Ұ. 1.Тыңдалым 10 минут

Оқушыларға «Тышқан мен түйе» айтысын оқып беремін. Ертегінің желісі бойынша сұрақтарға жауап береді.

Талдау сұрақтары:

-Ертегі не туралы?

-Қай ертегіден алынған үзінді?

Есіңе сақта!

Шындығында, жан-жануарлар сөйлей ала ма? Сөйлеу адамға ғана


Оқулықпен жұмыс